31 Ocak 2014 Cuma

Sony Xperia Z1 Devrimi

Sony 2013 yılını teknolojik alanda önemli ve devrimsel nitelikte yenilikler yaparak kapattı. Geliştirdiği tüm ürünler pek çok alanda  2013 yılının en iyisi olmayı başardı.

Aynasız kamera sistemleri kategorisinde ilk tam kadraj makine (FF) olan Sony Alfa ∂7 ve ∂7R bu gün tüm ciddi fotoğrafçıların sahip olmayı arzuladığı bir kamera olmayı başardı.

Xperia Z1 ise akıllı telefon kategorisinde hiç alışık olmadığımız bir çok özellik ile birlikte geldi: Su geçirmezlik. Her koşulda yağmur altında kar yağarken sörf yaparken kullanabileceğimiz bir akıllı telefon bulunmuyordu, artık  bu lüksümüz var.  Dahası sadece kompakt ve hibrid makinelerde bulunan 1/2.3 boyutunda 20.7 megapiksel görüntü veren iklim korumalı bir kamera ürünü de sunmuş oldu.


Fotoğraf çekme konusunda daha iddalı olanlar için çıkartılan Xperia Z1 eklentisi  bağımsız lenslerden QX100  içindeki 1inç sensörler  Sony'nin çok tutulan  RX100 II kompakt kamerası ile aynı tutuldu. Üstelik  QX100 üzerindeki lens  3.6x optik zoomlu 28-100mm eşdeğeri Carl Zeiss® Vario-Sonnar T*.  Manuel netleme opsiyonu var. ve ISO aralığı 100-3200.

Bu harika ürünü elinize aldığınızda kalitesini hemen hissedeceğiniz biçimde tasarlanmış. Sony Xperia Z1 hakkında  daha ayrıntılı bilgi edinmek ve fiyatlar için tıklayınız.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder